Konkurs „Legendy z naszego podwórka”

Legendy Podkarpackie to legendy z Ziemi Przemyskiej, Ziemi Sanockiej, Rzeszowszczyzny, Beskidu. Choć wiele z nich nie jest powszechnie znanych, to jednak sporo podań i opowieści przetrwało do naszych czasów. Ogłaszany konkurs będzie więc dobrą okazją, aby lepiej poznać „mityczną historię” związaną z  naszym regionem.

Legenda podkarpacka

1. Organizatorzy:

Biblioteka szkolna przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2w Przemyślu.

1. Cele:
  • propagowanie idei czytelnictwa,
  • rozwijanie umiejętności docierania do informacji,
  • rozwijanie wyobraźni inspirowanej przeczytanymi tekstami,
  • stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających kreatywność uczestników,
  • rozbudzanie zainteresowań dziedzictwem historycznym i kulturowym regionu.
  1. Uczestnicy:

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie  Technikum nr 2 w Przemyślu.

1. Zasady konkursu:
  • Konkurs polega na przedstawieniu wybranej legendy związanej z Podkarpaciem.
  • Legendę należy przedstawić w oryginalny sposób, np. w formie literackiej (wiersz napisany na podstawie legendy,  opowiadanie   z dialogami, wywiad z bohaterem legendy), plastyczno - literackiej (ilustracja wykonana ciekawą techniką z krótkim przedstawieniem treści legendy, kolaż zawierający zdjęcia miejsc związanych z legendą, rysunki, fragmenty tekstu), komiksu (technika komputerowa), słuchowiska itp.
  • Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej.
  • Do prac trzeba dołączyć informację zawierającą imię i nazwisko autora oraz klasę, do której uczęszcza.
  • Oddanie pracy na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do prezentowanej pracy i z wyrażeniem zgody na umieszczenie jej na stronie internetowej szkoły i na Facebooku.
  • Prace zostaną ocenione przez Komisję powołaną przez Organizatora konkursu.
  • Komisja przyzna nagrody za I, II, III miejsce.
  1. Terminy:

Prace należy złożyć do dnia 28  listopada 2023 r.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 listopada 2023 r.

Data publikacji: 03-11-2023 19:15