Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

Spotkanie autorskie to dobry moment, by przekonać się, jak wiele radości może przynieść czytanie książek. Za każdym razem jest to przygoda w świecie zamkniętym w książkach, do którego drzwi uchyla zaproszony pisarz.

Tak było i dziś, kiedy to w bibliotece szkolnej gościliśmy panią Monikę Maciewicz – przemyską pisarkę i twórczynię bloga „Jesteśmy Słowianami”. Autorka książek: „Wiedma”, „Kruki” i „Żmijątko” (wszystkie do wypożyczenia w bibliotece szkolnej, teraz już z dedykacjami dla czytelników CKZiU nr 2 w Przemyślu i autografami pisarki) oczarowała zebranych opowieścią o kulturze i wierzeniach słowiańskich. Z zaciekawieniem słuchaliśmy o bogach i demonach rodem ze słowiańszczyzny. Na prezentacji multimedialnej oglądaliśmy wyobrażenia Peruna, Swarożyca, Trzygłowa, Świętowita oraz Leszy, Wąpierza, Żmija, Południcy, Biedy, rusałek, utopców i strzyg.

Następnie p. Maciewicz uchyliła rąbka tajemnicy powstawania swoich książek i poinformowała, że jest w trakcie pisania czwartej.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania autorce. Dzięki temu mogliśmy usłyszeć, skąd bierze ona pomysły do pisania, jak tworzy bohaterów swoich książek, czy zna zakończenie, gdy dopiero zaczyna pisać powieść, czy łatwo jest dziś wydać książkę i jak ważne jest dla pisarza wsparcie ze strony jego rodziny i przyjaciół.

Spotkanie uwieńczyła sesja zdjęciowa przy wykorzystaniu rekwizytów przyniesionych przez naszego gościa.

 

Data publikacji: 22-10-2023 12:24

Na skróty