Mistrzostwa Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora WSPR w Przemyślu

zawody_ratownictwo_2.jpeg

W dniu 18.03.2024 r. w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafała Kijanki.

Do mistrzostw przystąpiło 15 drużyn ze szkół z Przemyśla, powiatu przemyskiego i powiatu przeworskiego, łącznie 70 młodych ratowników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III TAP w składzie:

  1. Drapała Adrian
  2. Czerwiński Jakub
  3. Świstak Gracjan
  4. Myszak Mateusz

Zawody rozpoczęły się 15-minutowym testem z wiedzy ogólnej o pierwszej pomocy przedmedycznej. Test pisali liderzy drużyn którzy w wyznaczonym czasie mieli odpowiedzieć na 15 pytań. Naszą szkołę reprezentował Adrian Drapała. Następnie drużyny przystąpiły do próby sprawnościowej, wykonania Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej, udzielenia pomocy osobie zadławionej ciałem obcym oraz udzielania pomocy osobie z urazem wielomiejscowym.

Wszystkie zadania były punktowane, zaś sama rywalizacja była bardzo zacięta, bo o końcowym wyniku zdecydowały różnice jednego i dwóch punktów.

Tym razem naszej drużynie nie udało się stanąć na podium z pucharem,  jednak otrzymali upominki i kolejne doświadczenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które będzie pomocne w dalszych konkursach, a przede wszystkim z życiu prywatnym każdego z uczestników.

Należy nadmienić, iż drużyna ta uczestniczyła już po raz drugi w tych zawodach.

Przebieg tych Mistrzostw można również zobaczyć na stronie nowiny24.pl.

 

Data publikacji: 21-03-2024 08:02

Na skróty